Kentsel Dönüşüm

Kentsel Dönüşüm Nedir?

Tanımı;
Kentsel dönüşümü ; riskli binalarda yaşayan ve binasını yenilemek isteyen vatandaşlar için çağın fırsatı olarak kabul ediyoruz. Bugün itibariyle; sağlanan imkanlar ve teşvikler neticesinde binlerce bina ve onbinlerce mal sahibi; kentsel dönüşüm kapsamlı banka kredileri, kira yardımları, harç muafiyetleri ve diğer imkanları kullanmak suretiyle; binaları yenilemeyi başarmış ve an itibariyle depreme dayanıklı ve daha teknolojik yapılarda yaşamlarını sürdürmekteler. Riskli binası olan vatandaşlarımız çağın fırsatını değerlendirmeli ve binasını yenilemek için fırsatlardan istifade etmelidir. 

Kapsamı;
Bugün itibariyle; kentsel dönüşüm kanunu ve buna bağlı teşvikler; tüm Türkiye ülke sınırları dahilinde ve 81 ilde geçerlidir

Başvuru Aşamaları; 

Kentsel dönüşüm kanunu kapsamındaki teşviklerden faydalanmak için birinci ve en önemli aşama; ilgili yapının; riskli yapı tespitinin yapılması ve raporlanması olarak kabul edilir.

Başvuru Evrakları; 
-Başvuru dilekçesi
-Binada tapusu olan 1 adet malik’e tapu fotokopisi 
-Aynı kişiye ait kimlik fotokopisi 
-Kişinin tapu’dan alacağı “tapu takdiyat belgesi” 
-Kişinin belediye’den alacağı “adres tespit yazısı” 
-Kişinin belediye’den alacağı “emlak beyannamesi” 
-Kişinin belediye’den alacağı “statik proje var/yok yazısı” 

 

KREDİLİ İNŞAAT

Tanımı; 
Eski ve riskli bina sahibi iseniz; binanızı kentsel dönüşüm kapsamında; banka kredisi kullanarak yenileyebilirsiniz 

Ödeme Sistemi;
Sahip olduğunuz her daire için 0.80 faiz oranı ile 120 aya kadar maksimum 100.000TL kredi kullanabilir ve bu kredinin hakediş sistemi ile (iş yapıldıkça) müteahhit firma hesabına yatmasını sağlayabirsiniz. 

Fiyatlandırma;
Sahip olduğunuz mevcut binanıza ait bilgileri temin edilerek; tarafınıza teklif iletilir; teklifteki maliyet tutarı binanın tümü size ait ise tarafınızdan; binada farklı daire/dükkan sahipleri var ise; sahip oldukları m2 oranında maliyet bölüştürülerek kredilendirme ve ödeme planı hazırlanır 

GARANTİLİ İNŞAAT

Tanımı; 
Biz kat veya arsa karşılığı inşaat yapan diğer tüm inşaat firmalardan farklı bir çizgide durmayı tercih ediyoruz; bu yüzden; inşa ettiğimiz her yapının; yapının içeriğine göre belirlenmiş süre kapsamında garantimiz altında tutuyor; ve “teslimat sonrası destek” uygulamasını inşaat sektörüne bir yenilik olarak ekliyoruz 

Garanti İçeriği ve Süresi;
Bu çerçevede; uygulamasını üstlendiğimiz her inşaatı; bir müteahhit garantör firma olarak; süreklilik prensibi üzerinde değerlendiriyor; teslim ettiğimiz her inşaat için; kullanılan malzeme ve yapının türüne göre minimum 12 ay malzeme ve dayanıklılık garantisi veriyoruz. 

Unutmayın;
Binanızı inşa edecek firma tercihi yaparken; garantili inşaat sistemini tercih ederek; teslimat sonrasında da arkanızda duracak bir garantör firma olduğunu unutmayın.

Live betting in bet365 Sport now.